Zbiórka żywności, pod hasłem: Tak, POMAGAM!” w rejonie biłgorajskim

W dniach 13-14 III 2015 r. odbyła się w rejonie biłgorajskim druga zbiórka żywności, pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Społeczeństwo rejonu biłgorajskiego po raz kolejny udowodniło swoją szczodrość. Nasi wolontariusze zostali przyjęci z ogromną życzliwością przez mieszkańców Biłgoraja, Tarnogrodu i Zwierzyńca. W zbiórce żywności wzięło udział ponad 200 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. W sumie, we wszystkich 5 punktach sieci Biedronka zebrano około 1,5 tony żywności (niebawem podamy dokładną ilość w kilogramach, gdyż nadal trwa liczenie darów). Zebrano artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mąka, mleko, cukier, makaron, ryż, kasza, płatki kukurydziane, herbata, soki, olej roślinny, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne.

Zebrane produkty zostały spakowane przez wolontariuszy 16 III 2015 r. Paczki żywnościowe trafią w pierwszej kolejności do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Lista tych osób znajduje się w każdym SKC i jest nieustannie poszerzana o nowe rodziny, których w naszym rejonie jest bardzo dużo.

W SKC działającym przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, podczas przygotowywania paczek był kręcony film o wolontariuszach naszej diecezji, który zostanie wykorzystany w przygotowywanym teledysku. Muzykę przygotowuje zespół „Anielsi” z Lubaczowa, teledysk będzie można zobaczyć już niebawem w sieci.

Gorące podziękowania składamy kierownikom i personelowi sieci Biedronka w Biłgoraju, Zwierzyńcu i Tarnogrodzie za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności Caritas. Podziękowania kierujemy również mieszkańcom rejonu biłgorajskiego, którzy nie przeszli obojętnie obok naszej akcji. Od młodych wolontariuszy usłyszałem wiele miłych i ciepłych słów. Wiele osób pomagających jako wolontariusze, podczas tej akcji przeszło dobrą szkołę życia. Jestem pewny, że wszyscy wolontariusze w przyszłości będą uwrażliwieni na krzywdę, biedę i cierpienie bliźniego. Co daj – Panie Boże!

Mirosław Kita – koordynator wolontariatu Caritas
rejonu biłgorajskiego

Lista SKC, które wzięły udział w Zbiórce Żywności w rejonie biłgorajskim:

Biłgoraj:

SKC – przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – 555 kg i 55 l.
SKC – Przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – 380 kg i 40 l.
SKC – przy Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju – 316 kg i 36 l.

Zwierzyniec:

SKC – przy Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu – Kukiełkach – 130 kg i 30 l.

Tarnogród:

SKC – przy Gimnazjum im. Ks. B. Nowosada w Szyszkowie – 74 kg i 8 l.