Dziękuję Wspaniałym Ludziom…

Wielkie podziękowanie dla Was wszystkich, Którzy włączyliście się w organizację” KROMKA CHLEBA CARITAS”; dla Wolontariuszy, Opiekunów, Koordynatorów, Pracowników Caritas.

Są osoby, które po nocach nie spały, by wszystko było zgrane. Dlatego chylę czoło z wdzięcznością, zwłaszcza przed Panią Anetą Tryniecką, Diecezjalnym Koordynatorem Wolontariatu Caritas i Panią Magdaleną Tijani, Koordynatorem Wolontariatu Rejonu Zamość. Dziękuję za zaangażowanie, serce i czas… duuużo poświęconego czasu!

Bardzo dziękuję Pracownikom i Wolontariuszom z Zamościa i całej Diecezji. Każdy miał swój udział. Wiem, że dla wielu z Was Caritas staje się nie tylko pracą, czy dodatkowym zajęciem, ale wręcz sposobem życia.

Kiedy jestem w biurze w Zamościu, słucham i przyglądam się pracy Anety, czy Magdy i Razaka, Krzysia, czy Ani albo Kingi, to widzę gromadę Zdobywców, Twórców, Prekursorów, Zwycięzców; ludzi pełnych pasji i zapału. Patrzę z podziwem i wdzięcznością. Wiem, że z Wami można by na koniec świata i w wysokie góry. Dziękuję Panu Bogu za Was, za Koordynatorów i Wolontariuszy, którzy przykładają swoją dłoń i serce do tworzenia Caritas.

Dziękuję Opiekunom kół Caritas. Za bezinteresowny dar serca w tworzenie i i kreowanie Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów. Jesteście Przewodnikami dla tych Młodych Serc. To Wy pomagacie wydobywać talenty i zdolności.

Bardzo porusza moje serce fakt, że angażujecie się poświęcając swój wolny czas i zdolności. Ta eventowa sobota była deszczowa, zrobiło się nieprzyjemnie. Najlepiej byłoby zostać w domu, a Wy Wszyscy, tak jak deklarowaliście, pojawiliście się na Rynku Zamościa o czasie, z Rejonu Zamość i Hrubieszów, z Rejonów Biłgoraj, Lubaczów i Tomaszów.

Dziękuję i Paniom Pielęgniarkom ze Stacji Opieki Caritas z Hrubieszowa, które czuwały nad nami i uczestnikami eventu.

Dla naszej Zamojsko-Lubaczowskiej ekipy była to pierwsza taka akcja. Dlatego z wielką wdzięcznością myślę i o bardzo wielu życzliwych ludziach, którzy nas wspomogli i ciągle wspomagają.

Proszę natomiast Przyjaciele, piszcie do Koordynatora, Mirka Kity i podsyłajcie zdjęcia z eventu, by mogły się znaleźć na naszej stronie.

ks. Adam Sobczak

Dyrektor Caritas