Kromka Chleba Caritas – rejon biłgorajski

19 IX 2015 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełki uczestniczyli w kampanii społecznej „Kromka chleba” w Zamościu.

Kampania ta ma na celu nie tylko gromadzenie środków pozwalających na zakup żywności dla biednych, ale przede wszystkim uwrażliwienie całej naszej społeczności na problemy bezrobotnych, bezdomnych, ubogich. Chodzi o to, aby ubóstwo nie było powodem wykluczenia społecznego, poniżenia i odrzucenia.

Na Rynku Wielkim w Zamościu nasi wolontariusze zbierali datki do puszek oraz pomogli przygotować wielki stół, na którym rozłożono wyroby piekarnicze z całego rejonu. Bezdomni, ubodzy i każdy kto chciał mógł spróbować wypieków z danej piekarni czy ciastkarni.

Z rejonu biłgorajskiego zaprezentowały swoje wyroby dwie piekarnie: p. Józefa Bryły oraz p. Tadeusza Szcząchora za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

Mirosław K.