Nowe Szkolne Koło Caritas

Na zaproszenie Proboszcza Parafii Cześniki ks. Kan. Mariana Oszusta nasza Ekipa uczestniczyła w uroczystościach odpustowych ku czci św. Michała Archanioła. W Eucharystii przewodniczył Dyrektor Caritas ks. Adam Sobczak.

Przed Mszą odpustową oficjalnie zostało powołane do istnienia Szkolne Koło Caritas przy Szkole podstawowej w Cześnikach. Dwudziestu pięciu uczniów otrzymało z ręki Koordynator Wolontariatu Caritas Rejonu Zamość Pani Magdaleny Tijani legitymacje członkowskie a także koszulki i czapki Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Szkolne Koło powstało na wniosek Dyrektora Zespołu Szkół w Kornelówce Szkoła Podstawowa w Cześnikach Pani mgr Joanny Zosik-Kalbarczyk. Opiekunem Koła jest Pani magister Monika Wilk – nauczyciel języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz, wychowawca klasy. Opiekunem Duchowym – tym, którego zadaniem jest czuwanie nad działalnością i formacją Caritasu w Parafii – ks. Proboszcz Marian Oszust.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie i serdeczne przyjęcie, także za wspaniały poczęstunek. Pani Monice – Opiekunowi Koła i współpracownikom za przygotowanie i zorganizowanie uroczystości. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za przyjęcie Caritasu do Szkoły.

P.s: A jako Dyrektor dziękuje całej Ekipie za wielkie serce i poświęcony czas. Dziękuję Państwu Magdzie, Razakowi i Dzieciom: Klaudii i Nadiat i Zarze. Dziękuję Panu Krzysztofowi i Pani Kindze – to już kolejna niedziela…w pracy. Dziękuję Pani Anecie – Diecezjalnemu Koordynatorowi, że czuwa nad działaniami Wolontariatu, bez limitów czasowych…

Zdjęcia do obejrzenia na naszym FB:  https://www.facebook.com/CaritasZamosc

Dyrektor ks. Adam Sobczak