Apel do Wolontariuszy

puszka caritas

Drodzy, w najbliższą niedzielę 04 października w całej Diecezji jest zbiórka na działalność Caritas.

Bardzo Was proszę, tam gdzie jesteście, ubierzcie koszulki, załóżcie czapki, niech będzie Nas widać. Zgłaszajcie się przed Mszami do Proboszczów swoich Parafii z propozycją dyżuru z puszką, po Mszy Świętej na której będziecie (chyba, że już macie wyznaczone terminy dyżurów).

Caritas to Wielka Sprawa, tworzymy Ją Wszyscy!

Serce Caritasu to Wolontariusze, to WY: Dzieci, Młodzież, Dorośli… Ludzie Serca!!!

Drodzy, z tej jałmużny uzbieranej przy kościołach wspomagamy potrzebujących. Kupujemy żywność, chemię, leki, tornistry… pomagamy ludziom, gdy nagle przyjdzie bieda, pożar, choroba, czy jakiś kataklizm. Szukamy sposobów, by pomóc jak największej liczbie dzieci biednych. Program Skrzydła, stypendia, kolonie, dofinansowania ubogich dzieci i młodzieży z katolickich wspólnot, by mogły pojechać na rekolekcje czy kolonie… wszystko wymaga wkładu finansowego.

Dzięki Wam, Koordynatorom, Opiekunom, Wolontariuszom docieramy do Darczyńców, którzy Nas wspomagają sercem i choćby najmniejszym groszem. Dziękuję wam!

Szukamy nowych rozwiązań, szkolimy się, uczymy otwartości i współpracy z Samorządami i Organizacjami…

Trzeba pomóc tak wielu ludziom wyjść z biedy. Najpierw aby odkrywali w sobie jak wielką wartość mają jako osoby. Przecież są Dziećmi Boga!

Jeśli nie My, to kto?

Pamiętacie? “CARITAS – WIARA ŻYWA UCZYNKAMI”

Pamiętam o Was: Wolontariuszach i Pracownikach i Darczyńcach, codziennie modlę się do Naszego Ojca i Pana Jezusa i Ducha Świętego, zawierzając Nas. Codziennie proszę Naszych Patronów o pomoc: Maryję i Św. Józefa, św. Brata Alberta i bł. matkę Teresę z Kalkuty, św. S. Faustynę i św. Jana Pawła II oraz wielu, wielu świętych i aniołów, by wypełniło się w Nas Dzieło, Którego Pan Bóg chce dokonać!

ks. Adam Sobczak – dyrektor Caritas

puszka caritas