Zbiórka dla wolontariuszy Caritas

130 wolontariuszy Caritas w tym ok. 70 z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej chce uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Pragną spotkać się z papieżem Franciszkiem, ale nie są w stanie sami pokryć kosztów wyjazdu na ŚDM.

Jak będzie przebiegał program z udziałem młodych wyjaśnia Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas.

{mp3}artykuly/2016/07/mp3/04.07-Caritas-SDM-1{/mp3}

Na co dzień wolontariusze Caritas odwiedzają chorych, organizują festyny, wydają ciepłe posiłki ubogim, tworzą różne inicjatywy wspierające najbardziej potrzebujących, organizują pomoc. Służą innym swoimi talentami, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. Zdaniem Magdaleny Staśko, wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas rejonu zamojskiego, każdy z nas powinien być darem dla drugiego.

{mp3}artykuly/2016/07/mp3/04.07-Caritas-SDM-2{/mp3}

A w jaki sposób można pomóc wolontariuszom, którzy na co dzień innym pomagają bezinteresownie? Wystarczy wejść na stronę www.pomagam.caritas.pl i przekazać darowiznę na naszych wolontariuszy. A jeżeli ktoś nie korzysta z Internetu, może to zrobić w siedzibie Caritasu na ul. H. Jana Zamoyskiego 1 w Zamościu.

Zwracamy się do Państwa z prośbą również o wsparcie modlitewne tego wyjazdu. Zbiórka pieniędzy potrwa do 15 lipca br.

MG

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz