Kiermasz charytatywny dla Dominika w Józefowie

Podczas EKO Festiwalu Caritas przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie zorganizował (21 sierpnia) kiermasz charytatywny pod hasłem “Pomóżmy Dominikowi widzieć świat w kolorach”.

Dominik Kurzawa ma 6 lat. Mieszka w Tartaku Długi Kąt. Od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą oczu. Przeszedł już 2 operacje, a czekają go kolejne. Wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji. O przebiegu akcji charytatywnej mówiła prezes Parafialnego Zespołu Caritasu w Józefowie Maria Kudełka.

Alicja Mocaj, wolontariuszka i koordynatorka na rejon Tomaszów Lub. w rozmowie z Bartłomiejem Surmaczem powiedziała o ostatniej zbiórce w Józefowie.

Wolontariat może stać się pasją – przyznała jedna z miejscowych wolontariuszek.

Pozyskane podczas kiermaszu środki zostaną przekazane na dalsze leczenie Dominika.

BS