Zjazd Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Pracownicy, wolontariusze, opiekunowie Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów, koordynatorzy i sympatycy Caritas wspólnie świętowali (17.10) w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

Zjazd rozpoczął się mszą św., której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.

W wygłoszonej homilii pasterz przypomniał, że Caritas znaczy miłość, a miłość wyraża się poprzez czyny. Ich symbolem są dłonie niosące pomoc, wyciągnięte ku drugiemu człowiekowi.

Hierarcha zachęcał, by były one wypełnione dobrem.

Pasterz diecezji odniósł się do logotypu Caritas, na którym widnieje serce. Zauważył, że jest on niepełny:

Na zakończenie mszy św. bp Marian Rojek dokonał Aktu Zawierzenia Caritas Matce Bożej.

Jak ważny to akt – powiedział Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Adam Sobczak:

Zjazd zgromadził grupę ponad 500 osób, które angażują się w dzieła Caritas. Spytaliśmy wolontariuszy, na czym polega ich praca i dlaczego włączają się w pomaganie innym:

Warto przypomnieć, że działalność naszego Caritasu została zauważona przez Caritas Polska. Podczas ekumenicznej gali Ubi Caritas (1.10) diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Aneta Tryniecka, otrzymała nagrodę w kategorii „Świadectwo”. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość wyjaśniła jakie ma ona dla niej znaczenie:

Gośćmi specjalnymi tego spotkania byli: Anna Gradziuk, która do starszych wolontariuszy mówiła o transplantologii, a także Michał Rycaj, dwukrotny Mistrz Świata Freestyle Football oraz Janek Cios – podróżnik, alpinista, fotograf.