Zamojski MDK wspólnie z Caritasem zorganizowali koncert świąteczny

Koncert świąteczny połączony z kiermaszem ozdób zorganizował (14.12) Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu oraz Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej.

Na scenie widowiskowej Klubu Batalionowego wystąpili wychowankowie zamojskiej placówki. Przed ich występami Małgorzata Godzisz rozmawiała z dyrektorem placówki Andrzejem Szumowskim o idei spotkania.

Paulina Cholewińska, wiceprzewodnicząca MDK Zamość, wyjaśniła jak rozwija swoje talenty w tej placówce.

Wydarzenie pod hasłem „Spraw gwiazdkę na Święta” miało uwrażliwić innych, by potrzeby osób biednych, chorych, czy często samotnych – podkreślił ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia przygotował paczki dla najbardziej potrzebujących. Zebrane dary trafią do nich w najbliższym czasie. Już w sobotę zamojscy kolejarze ponownie zawiozą paczki świąteczne: słodycze, zabawki, książki i zimowe ubrania uczniom Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi na Ukrainie.

MG