Caritas – 25 lat razem

Swój jubileusz 25-lecia świętuje Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Obchody rozpoczęły się w minioną sobotę (17.06) od mszy św. w kościele rektoralnym św. Katarzyny w Zamościu.

Eucharystii przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Jak zauważył, różnica między dawaniem a dzieleniem nie tkwi w samym akcie, ale w sposobie jego dokonywania.

Następnie zaproszeni goście udali się do Ratusza Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość, gdzie podziękowano darczyńcom, pracownikom i wolontariuszom za ich bezinteresowną pracę na rzecz chorych i potrzebujących. Wśród dostrzeżonych była najstarsza wolontariuszka Franciszka Rybak z Parafialnego Zespołu Caritas w Józefowie.

Uroczysta gala Caritasu odbyła się w liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, patrona tej katolickiej organizacji. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas w Lubaczowie przygotowali sztukę na jego temat. Michał Wojciechowski z Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie zagrał postać Brata Alberta. Jego zdaniem, każdy może się nim stać.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej została powołana 25 maja 1992 roku przez biskupa Jana Śrutwę. Od początku istnienia Caritas prowadzi działalność charytatywną, wspierając chorych, ubogich i bezdomnych.

Więcej o jubileuszu naszego diecezjalnego Caritasu usłyszą Państwo w audycji “Miłosierni to My” we wtorek (20.06) o godz. 13:10 na antenie Katolickiego Radia Zamość. A na stronie www.radiozamosc.pl można już obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z TVP Lublin:
Ćwierćwiecze Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej