UBI CARITAS

ubi 1 640

W sobotę 29 września Caritas Polska już po raz 17 zorganizowała Galę UBI CARITAS. Tym razem odbyła się ona w podziemiach katedry św. Floriana w Warszawie.

ubi 1 640

Ubi Caritas to uroczystość wręczenia nagród, przyznawanych za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych. Poprzez uhonorowanie tą nagrodą Caritas Polska pragnie wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy dają w szczególny sposób świadectwo miłosierdzia i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących.  Nagroda w postaci statuetki św. Faustyny, wręczana jest w trzech kategoriach: Darczyńca, Świadectwo, Współpraca. W Gali uczestniczą osoby duchowne i świeckie m.in. dyrektorzy, pracownicy i wolontariusze Caritas diecezjalnych, Caritas Polska, przedstawiciele organizacji ekumenicznych, przedstawiciele władz państwowych, mediów, instytucji i firm wspierających dzieła charytatywne oraz goście specjalni.  
W tym roku w gali uczestniczyli także przedstawiciele Caritas Zamojsko-Lubaczowskiego. Nasza obecność była tym większa, że kapituła gali nominowała do nagród osoby związane z naszą działalnością. W kategorii Darczyńca nagodzona została Linia Hutnicza Szerokotorowa – w imieniu pana Prezesa dyplom odebrał ks. Bogdan Jaworowski – kapelan kolejarzy w diecezji. W kategorii Współpraca nagrodę otrzymał pan Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Nagrodę w imieniu prezydenta odebrała pani Anna Bałdyga na co dzień pracująca w Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie. Ku wielkiej naszej radości Medal In Servire Caritate otrzymała i odebrała osobiście pani Jolanta Maciołek. Pani Jolanta jest wieloletnim koordynatorem wolontariatu w naszej diecezji w rejonie lubaczowskim.
To ogromna radość, że nasza diecezjalna Caritas została zauważona i nagodzona w skali całego kraju. To także motywacja do pracy i wysiłku na przyszłość.

ubi 2 640

ubi 3 640
ubi 4 640
ubi 5 640

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz