Dzień Życzliwości i nowe SKC w Ekonomiku

Ekonomik 2 640

21 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu obchodzono po raz kolejny Światowy Dzień Życzliwości.

Ekonomik 2 640

Zorganizowane zostało spotkanie dla młodzieży, które poprowadził ks. Marcin Jakubiak – dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Pani Magdalena Tijani – koordynator Caritas rejonu Zamość. Spotkaniu towarzyszyły słowa „Nie miłujemy słowem, lecz czynem” nawiązujące do różnego rodzaju akcji na rzecz potrzebujących, którymi zajmuje się Caritas.

Mamy nadzieję, że ten dzień był okazją do spojrzenia na codzienność inaczej; należy pamiętać, że warto słuchać, rozmawiać i starać się zobaczyć drugiego człowieka
w człowieku. Nie tylko tego dnia, ale i w przyszłości warto pamiętać o życzliwości i uśmiechu.

Choć od wielu lat młodzież ZSP nr 1 (Ekonomika) brała udział w akcjach organizowanych przez Caritas naszej Diecezji, tego dnia (21 listopada 2018 r.) zostało oficjalnie powołane do życia Szkolne Koło Caritas. Gromadzi ono dotychczasowych wolontariuszy oraz nowych członków, ludzi wielkiego serca…

Ekonomik 1 640
Ekonomik 3 640