Uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu

SKC SP8 Zamosc 2

Dzień 13 grudnia 2018 r. zapisał się głęboko w naszych sercach. W tym dniu, na wniosek dyrektora szkoły pani Marii Trześniowskiej zostało powołane Szkolne Koło Caritas.

SKC SP8 Zamosc 2

Uroczystej inauguracji przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marcin Jakubiak. Młodzi wolontariusze z klas VI-VIII wysłuchali prezentacji, w której przedstawiono zasady działalności SKC. Ks. Marcin Jakubiak wręczył akt powołania Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunem została p. Monika Paska, a opiekę duchową sprawować będzie Asystent Kościelny – ks. Jerzy Feresz – proboszcz parafii p.w. Świętej Bożej Opatrzności.

 SKC SP8 Zamosc 3

Młodzi wolontariusze z ogromnym entuzjazmem przyjęli propozycję działania w SKC w myśl słów świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

SKC SP8 Zamosc 4

Działalność w Szkolnym Kole Caritas uczy i wychowuje młodego człowieka, kształtując „wyobraźnię miłosierdzia”. Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się.

SKC SP8 Zamosc 5

SKC SP8 Zamosc 1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz