Nowe Szkolne Koło Caritas w Tomaszowie Lubelskim

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość powołania Szkolnego Koła Caritas.

Do organizacji przyjętych zostało 52 wolontariuszy z klas I–VII.  Jest to pierwsze takie koło w powiecie stworzone wśród uczniów szkoły podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora Szkoły pana Leszka Kodymowskiego, który powitał wszystkich przybyłych. Wśród gości pojawili się: pani Magdalena Tijani – Koordynator Diecezjalny Caritas wraz z małżonkiem, ks. Dziekan Grzegorz Chabros, ks. Jerzy Sopel – Proboszcz parafii NSPJ , ks. Tomasz Szady – Koordynator Rejonowy SKC. Nasze święto zaszczycił też swoją obecnością pan Wojciech Żukowski – Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.

Następnie słowa wierszy i piosenek składających się na część artystyczną, przybliżyły nam ideę działalności Caritasu, która opiera się na pomaganiu w imię miłosierdzia. Myślą przewodnią akademii było zwrócenie uwagi na drugiego człowieka i jego potrzeby.