Nowy projekt dla wolontariuszy Caritas

Caritas naszej Diecezji wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży JESTEM im. Św. Jana Bosko w Hrubieszowie realizuje projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych 2019”.  Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży czynnie angażującej się w wolontariat naszego Caritas. Projekt przewiduje organizację 6 rajdów rowerowych po roztoczu, 10 wyjść na basen z doszkalaniem umiejętności popływania i 3 wyjazdów na pole paintballowe.  Łącznie w każdym zadaniu weźmie udział 815 wolontariuszy.

Zwieńczeniem projektu będzie organizowany w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu „Dzień Sportu Wolontariusza”. Odbędzie się on w dniu 5 grudnia w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W tym dniu zostanie podsumowana praca wolontariatu Szkolnych Kół Caritas, zostaną oficjalnie powołane nowe SKC, a dla wszystkich uczestników będą rozegrane konkurencje sprawnościowe. Wszystkie SKC uczestniczące w tym wydarzeniu dostaną pamiątkową statuetkę. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym projekcie.

Działanie odbywa się we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży JESTEM im. Św. Jana Bosko w Hrubieszowie i jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.