Członkowie Szkolnego Koła Caritas z Horodła na Roztoczu

W dniu 26 października br. członkowie Szkolnego Koła Caritas z Horodła spędzili wspaniały dzień w roztoczańskim Zwierzyńcu, poznając okolice miasta z rowerowego siodełka. Korzystając z wypożyczonych rowerów przejechaliśmy żółtym szlakiem w okolicach stawów “Echo”, by po kilku kilometrach spotkać jedną z atrakcji – bardzo towarzyskiego barana. Następnie zajechaliśmy do zachowawczej stadniny konika polskiego we Floriance. Kolejne kilometry turystyki rowerowej prowadziły nas przez Górecko Stare i Górecko Kościelne, gdzie zatrzymaliśmy się przy modrzewiowym kościele, przeszliśmy dębową aleją, a finałem była kapliczka św. Stanisława nad rzeką Szum. W drodze powrotnej do Zwierzyńca wszystkim uczestnikom dopisywał wspaniały humor z myślą czy nie można dłużej popedałować.

Wycieczka odbyła się dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki, Stowarzyszeniu na rzecz Dzieci i Młodzieży “Jestem” im. Św. Jana Bosko i Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Serdecznie dziękujemy.