Zostań aniołem!

Dzieci z Oddziału Onkologicznego czekają na nasze serce.

Caritas naszej diecezji włączył się w akcję „Zostań Aniołem dla Dziecka z Oddziału Onkologicznego”. W szczególny sposób zaangażowała się młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego w SP nr 8 w Zamościu. Mówi Bożena Wieczorek, wicedyrektor SP nr 8, a jednocześnie przewodnicząca Zarządu Osiedla Karolówka.

Zebrane dary wypełniły wnętrze siedziby Caritas przy ul. Matejki 21 w Zamościu. Zostaną przekazane dzieciom ze Szpitala Onkologicznego w Lublinie.

Jak o swoich chorych rówieśnikach pomyśleli członkowie wolontariatu Caritas?

Szkolne Koło Caritas w SP nr 8 działa bardzo prężnie – podkreśliła jego opiekun. Dzieci pomagają chętnie.

W planach są już kolejne akcje – dodała Bożena Wieczorek.

Akcja jest realizowana we współpracy z fundacją „Gdy liczy się czas” z Lublina.

Więcej na temat tej akcji mogą Państwo usłyszeć w audycji Anioł Caritas na naszej stronie internetowej w zakładce Najnowsze Audycje. Zapraszamy także do odwiedzenia strony „Wylosuj anioła” na Facebooku.

A.N-K