Kiermasz Świąteczny Szkolnego Koła Caritas w Cewkowie

W niedzielę 8  grudnia 2019 r. odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Przy kościele w Cewkowie i w Moszczanicy po Mszach świętych wolontariusze rozprowadzali świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ozdoby choinkowe wykonane na szydełku, gwiazdki z papieru i pierniczki świąteczne. Wszystkie ozdoby i domowe wypieki zostały przygotowane przez wolontariuszy i opiekunów SKC. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W ramach kiermaszu uzbieraliśmy 1370 zł. Dochód ze sprzedaży świec w kwocie 320 zł został przekazany do Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Kwotę 900 zł  przekazano na leczenie chorej Sandry z naszej miejscowości, pozostałe pieniądze przeznaczono na przygotowanie upominków dla podopiecznych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Lubaczowie.

Sandra to 6 letnia dziewczynka. Całe jej krótkie życie to nieustanna walka o to by żyć. Ma dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i jest dzieckiem leżącym.  W główce ma wstawione trzy zastawki, dzięki którym żyje. Za sobą ma 29 operacji, z czego 10 w 2019 roku.  Ten mijający rok był dla Sandry bardzo ciężki. W kwietniu i maju operowana była 3 razy w Krakowie. Przez 5 kolejnych  miesięcy od czerwca do października 2019 roku Sandra przebywała w szpitalu w Szczecinie, gdzie miała 7 operacji ratujących życie. Dziewczynka karmiona jest przez rurkę pega. Sandra jest pod opieką bardzo wielu lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów. Rodzice dziewczynki zbierają pieniążki na zakup specjalistycznego wózka (koszt wózka to 15 tysięcy złotych).

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz cel.

Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Dzieciątko Jezus błogosławi Wszystkim na Nowy Rok  2020.