Komunikat w związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2

Szanowni Księża Dyrektorzy, Koordynatorzy Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że Ogólnopolska Zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” planowana na 20-21 marca 2020 roku nie odbędzie się i zostanie zorganizowana w innym dogodnym terminie. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniem Caritas Diecezjalnych, sieci handlowych i administracji publicznej.

Materiały Informacyjne przygotowane na zbiórkę 20-21marca 2020 r. będą wykorzystane podczas organizacji następnej zbiórki żywności „Tak. Pomagam!”. Caritas Polska poinformuje o powyższej decyzji sieci handlowe: Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Auchan/B1, Lewiatan, Polomarket, Mila oraz Tesco. Caritas Diecezjalne w swoim zakresie proszone są o przekazanie tej decyzji pozostałym partnerom zbiórki jak również Parafialnym i Szkolnym zespołom Caritas.

Z poważaniem i pozdrowieniami,

Koordynator XVIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”

Bartłomiej Kulisz