#PomocDlaSeniora – Biłgoraj

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelujemy do mieszkańców Biłgoraja i okolic o szczególną ochronę osób starszych, którym zaleca się unikanie dużych skupisk ludzkich. Apelujemy o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc seniorom w zakupach.

Idąc dalej Caritas zachęca do włączenia się w akcję „Pomoc dla Seniora”, która pozwoli na objęcie pomocą żywnościową jak największej liczby potrzebujących. Caritas Rejonu Biłgorajskiego prowadzi zbiórkę żywności i środków chemicznych, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszym rejonie. Nasi wolontariusze już odwiedzają seniorów i są wśród nich osoby ubogie, które oczekują naszego wsparcia.

Każdy, kto pragnie przekazać na ten cel dary (nawet nie wychodząc z domu), proszony jest o kontakt telefoniczny z koordynatorem Caritas Rejonu Biłgorajskiego: tel. 606 423 410.

Ponadto we współpracy z Urzędem Miasta Biłgoraja nasi wolontariusze biorą udział w akcji „Zakupy dla Seniora”. Pod numerem tel. 84 686 96 80, każdy senior będący w potrzebie może uzyskać pomoc w zrobieniu zakupów (dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).

W tym szczególnym dla nas wszystkich czasie pamiętajmy w sposób szczególny o osobach, które mogą być w grupie ryzyka.