Koordynator Wolontariatu z nagrodą Ubi Caritas

Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej otrzymała podczas ekumenicznej gali w Warszawie nagrodę Ubi Caritas w kategorii Świadectwo.

Wydarzenie odbyło się 1 października, podczas którego po raz piętnasty rozdane zostały nagrody za wrażliwość na potrzeby osób ubogich. Oprócz katolickiej Caritas, swoje nagrody wręczyły także bratnie, charytatywne organizacje ekumeniczne – prawosławna Eleos i ewangelicka Diakonia.

Caritas Diecezjalne w Polsce w kategoriach: Świadectwo, Współpraca i Darczyńca, nominowały 42 osoby i firmy, wyróżniające się ofiarnością i wrażliwością na potrzeby osób ubogich. Kapituła nagrody, w skład której weszli w tym roku m.in. Kardynał Kazimierz Nycz, Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej, czy publicystka Ewa Czaczkowska przyznała spośród nich 7 wyróżnień i 4 nagrody. Statuetki Św. Siostry Faustyny trafiły zarówno do osób indywidualnych jak i do firm wspierających potrzebujących poprzez Caritas.

Podczas gali wyemitowane zostały dźwiękowe fragmenty historii osób otrzymujących wsparcie od Caritas, w tym apel o pokój przesłany do Polski z Caritas Aleppo. Specjalne miejsce poświęcone zostało nauczaniu Papieża Franciszka dotyczącemu miłosierdzia.

Inf. Caritas Polska: http://www.caritas.pl/nagrody-ubi-caritas-rozdane-2/