Dwudniowa (piątek-sobota) zbiórka żywności organizowana przed Świętami Wielkanocnymi oraz Bożego Narodzenia w supermarketach oraz sieciach handlowych na terenie całej Polski. Celem akcji jest pozyskanie produktów spożywczych z długim terminem ważności takich jak: cukier, mąka, ryż, makaron, olej, konserwy mięsne, słodycze dla dzieci itd. Z zebranych darów tworzone są paczki żywnościowe, które trafiają przed świętami do rodzin potrzebujących. W akcję zaangażowanych jest mnóstwo wolontariuszy, którzy przy kasach sklepowych odbierają artykuły spożywcze od Darczyńców. Wolontariuszy wyróżnia czerwona koszulka Caritas, identyfikator oraz promienny uśmiech. Wyróżnia ich również otwarte serce ponieważ, bezinteresownie ofiarują swój czas na czynienie dobra. Nad całością akcji czuwają regionalni koordynatorzy wolontariatu. Ze sklepów żywność trafia do siedziby Caritas, siedzib Szkolnych Kół Caritas w szkołach, siedzib Parafialnych Zespołów Caritas gdzie jest liczona i segregowana. Z zebranej żywności wolontariusze przygotowują paczki, które późnij wydają potrzebującym. Paczki pozwalają godnie przeżyć święta, rodzinom najuboższym z naszej diecezji.

W okresie przedświątecznym zapraszamy do włączenia się w akcję zarówno Darczyńców, jaki i dzieci, które chcą aktywnie włączyć się w zbiórkę. Więcej informacji u regionalnych koordynatorów wolontariatu.