„Tak, Pomagam!” – relacja z Biłgoraja

Ruszyła XVI edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak. Pomagam!” organizowana przez Caritas Polska.

Również wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rejonu biłgorajskiego włączyli się w tę akcję i w dniach 29-30 marca zbierali żywność w wyznaczonych sklepach Powiatu Biłgorajskiego. O tym, do kogo trafią zebrane produkty informuje koordynator Caritas rejonu biłgorajskiego, Mirosław Kita:

W akcję włączyło się m.in. Szkolne Koło Caritas przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. Wolontariuszki: Monika Ćmiel i Oliwia Małek tłumaczyły, dlaczego chcą brać udział w akcji:

Z kolei Magdalena Hałasa i Gabriela Grabowska podkreślają, iż ta bezinteresowna pomoc wielu wolontariuszy jest dla potrzebujących bardzo cennym darem:

Mirosław Kita dodaje, iż wolontariuszy Caritas nie sposób przeoczyć i do akcji można przyłączyć się również dziś, 30 marca:

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki „TAK, Pomagam!” SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).