Deklaracja Dostępności
Dostępność dla strony internetowej https://caritas.zamojskolubaczowska.pl/
Caritas Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
- Data publikacji strony internetowej: 2015-01-16.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-09-01.
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niespełnione wymagania:
- Filmy nie posiadają napisów dla osób niedosłyszących i niesłyszących;
- zdjęcia nie posiadają opisu.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-09-01.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2022-09-01.
Skróty klawiaturowe
– Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki;
– Na stronie internetowej są ułatwienia dostępu w postaci narzędzi dostępności;
– Na stronie internetowej jest dostępna funkcja narratora (czytanie tekstu).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest ks. Marcin Jakubiak: [email protected] . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: 606-673-423. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Wojewódzkiego Przykładowego Urzędu. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich: Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna w Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Biuro Caritas
Ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość
Biuro Caritas znajduje się w budynkach Kurii Diecezjalnej. Obiekt jest ogrodzony i monitorowany. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na placu przed budynkiem. Parking jest bezpłatny. Można na niego wjechać przez bramę. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Biuro pierwszego kontaktu wynikające z adresu KRS znajduję się na pierwszym piętrze. Do budynku i do biura prowadzą schody bez podjazdu, w budynku nie ma zainstalowanej windy. Z uwagi na istniejące bariery architektoniczne obsługa zainteresowanych świadczona jest w biurze na ul. Matejki 21 w Zamościu.
Biuro pomocowe i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
Matejki 21, 22-400 Zamość
Budynek murowany, czytelnie oznakowany. Obiekt jest ogrodzony i monitorowany. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na placu przed budynkiem. Parking jest bezpłatny. Można na niego wjechać przez bramę. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Wejście do budynku jest na poziomie gruntu dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, bez barier architektonicznych. Nie ma przeszkód, by wjechać do środka na wózku. Można skorzystać z domofonu przy drzwiach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Caritas Diecezji zamojsko Lubaczowskiej nie ma aplikacji mobilnych. Za drzwiami wejściowymi znajduje się przestronny korytarz. Po prawej stronie korytarza znajdują się drzwi do biura (punkt obsługi). Na wprost drzwi wejściowych znajduję się łazienka, która jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie urządzenia w łazience zamontowane są na odpowiedniej wysokości łącznie z pochwytami. Wszystkie otwory drzwiowe posiadają szerokość zapewniającą swobodne przemieszczanie się osób z niepełnosprawnościami. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna. Pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Wszystkie pomieszczenia służące obsłudze zainteresowanych znajdują się na parterze i spełniają wymogi dla osób z niepełnosprawnościami, nie posiadają barier architektonicznych.
Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom
Kolegiacka 1a, 22-400 Zamość
Budynek murowany, w którym część pomieszczeń przeznaczona jest na działalność Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Istniej możliwość zaparkowania samochodu na placu przed budynkiem. Parking jest bezpłatny. Można na niego wjechać przez bramę. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Wejście do CPMiU jest na poziomie gruntu dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, bez barier architektonicznych. Nie ma przeszkód, by wjechać do budynku na wózku. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Za drzwiami wejściowymi znajduje się korytarz. W drzwiach po lewej stronie znajduje biuro (punkt obsługi), po prawej stronie jest pomieszczenie dla dzieci tzw. „Ochronka Caritas”, która pełni funkcję sali zabaw dla dzieci. Do tego pomieszczenia prowadzą 3 schodki bez podjazdu. Na wprost drzwi wejściowych znajduję się łazienka, która jest dostosowana do potrzeb dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie otwory drzwiowe posiadają szerokość zapewniającą swobodne przemieszczanie się osób z niepełnosprawnościami. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna. Pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji, ale na różnych poziomach. Pomieszczenia służące obsłudze zainteresowanych znajdują się na parterze i spełniają wymogi dla osób z niepełnosprawnościami, nie posiadają barier architektonicznych.