Dzień Jesiennego Liścia w Biłgoraju

“Z dobrem przychodzi serce, choćby najmniejsze” – słowa ks. Jana Twardowskiego już po raz XVIII stały się myślą przewodnią Dnia Jesiennego Liścia organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Biłgoraju. Dzień Jesiennego Liścia to przede wszystkim ogromna radość pomagania – wyjaśnia dyrektor biłgorajskiej “Piątki”, Teresa Bogdanowicz-Bordzań:
Akcja ma nie tylko nieść pomoc choremu dziecku, ale również uczyć najmłodsze pokolenie empatii i wrażliwości na drugiego człowieka:
W tym roku społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 postanowiła pomóc Kubusiowi Pawęzce, który zmaga się z wieloma schorzeniami i wymaga intensywnej rehabilitacji, zaś o najpilniejszych potrzebach chłopca informuje jego mama, Elwira Pawęzka:
Ta akcja jest wspaniałym przykładem ludzkiej solidarności – tłumaczy wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski:
W akcję zaangażowana jest cała szkolna społeczność, a więc i uczniowie i rodzice. Ewelina Lemieszek podkreśla, że jest tu już siódmy raz i nie wyobraża sobie nie wziąć w tej akcji udziału:
Mama Kubusia, Elwira Pawęzka dziękuje wszystkim, którzy zechcieli pomóc w sfinansowaniu leczenia chłopca:

W programie imprezy znalazły się występy artystyczne utalentowanych uczniów ‘Piątki’, aukcje przedmiotów podarowanych przez sławne osoby, kiermasz ciast, przetworów i potraw regionalnych, sprzedaż rękodzieła, sklepik ‘Pod Złotą Rybką’ i jesienna kawiarenka.

Podczas tegorocznej edycji Dnia Jesiennego Liścia na leczenie Kubusia Pawęzki zebrano rekordową sumę 101 736,33zł.

Patronat honorowy nad XVIII Dniem Jesiennego Liścia po raz kolejny objęła małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Więcej informacji na temat Kubusia Pawęzki oraz możliwościach wsparcia chłopca można znaleźć TUTAJ.