XVII edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności “Tak. Pomagam!” – relacje

Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas włączyli się w akcję ogólnopolskiej zbiórki żywności Tak. Pomagam! i w dniach 6-7 grudnia br. zbierali żywność w wyznaczonych sklepach w naszym regionie.

TAK. POMAGAM! W BIŁGORAJU:

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Wiele osób czeka na pomoc, szczególnie w okresie przedświątecznym, dlatego też włączamy się w tę akcję – wyjaśnia koordynator Caritas rejonu biłgorajskiego, Mirosław Kita:

Mirosław Kita dodaje, iż nie można przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia:

Akcja Tak. Pomagam! uczy wolontariuszy empatii i wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka:

W akcję włączyło się m.in. Szkolne Koło Caritas przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. Jedna z wolontariuszek, Oliwia Małek, w rozmowie podkreślała, że nie wyobrażała sobie nie wziąć udziału w zbiórce:

Również Gabriela Małek tłumaczyła, że pomaganie daje jej dużo radości i szczęścia:

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Oprócz wsparcia poprzez włożenie do koszyka produktów przeznaczonych na rzecz Tak. Pomagam!, osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

J.F.

TAK. POMAGAM! W LUBACZOWIE:

TAK. POMAGAM! W ZWIERZYŃCU:

TAK. POMAGAM! W ZAMOŚCIU:

TAK. POMAGAM! W HORODLE:

TAK. POMAGAM! W HRUBIESZOWIE:

Każdy ma coś,
co może dać innym
Mając na uwadze, że najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas i Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie w dniach 6-7 grudnia 2019 r. włączyli się w Ogólnopolską akcję pod hasłem TAK. POMAGAM!
Każda pomoc i związana z nią radość zawsze do nas powraca. Nigdy nie zamykajmy się na drugiego człowieka, ponieważ im bardziej pomagamy innym ludziom, tym bardziej będą oni chcieli nam pomóc.
                                                                                                                  Wolontariusze Hrubieszów

6 grudnia wolontariusze SKC ZS nr 1 w Hrubieszowie po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez CARITAS “TAK. POMAGAM!”. Celem akcji była zbiórka żywności o długim terminie spożycia. Zebrane artykuły zostaną przekazane w formie paczek osobom potrzebującym.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka i przyłączyli się do akcji.

W sposób szczególny dziękujemy kierownictwu sklepu Kaufland za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.