Święconka dla Kombatanta

Caritas naszej Diecezji przeprowadził wraz z żołnierzami 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej akcję „Święconka dla Kombatanta”. Dla Caritas cała akcja wpisuje się w ogólnopolskie działanie #Pomoc Dla Seniora.

Przedświąteczny czas, jak zawsze jest dla Terytorialsów okresem szczególnej troski o kombatantów, weteranów, seniorów i osoby samotne. Akcja dostarczania tradycyjnej polskiej Święconki wpisuje się w zadania, jakie Terytorialsi realizują od 18 marca w ramach operacji „Odporna Wiosna” na rzecz lokalnej społeczności.

Wspólnymi siłami udało się przygotować 100 paczek, w których nie zabrakło tradycyjnego wielkanocnego chlebka, kraszanek i cukrowych baranków. Pokarmy pobłogosławił wojskowy kapelan Ks. Konrad Zalewski. Pakowaniem darów oraz dystrybucją zajęli się Terytorialsi z batalionów z Zamościa, którzy dostarczyli paczki do osób w całym województwie.

WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5,5 tys. Żołnierzy WOT, w tym podchorążych Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. Terytorialsi dostarczają żywność, leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

Więcej o akcji „Święconka dla Kombatanta” w TVP 3 Lublin – kliknij na poniższy obrazek: