Terytorialsi pomagają wspólnie z Caritas

Żołnierze 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu wspólnie podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej wspierają Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w dystrybucji żywności dla potrzebujących. 16 kwietnia 2020 r. Terytorialsi zawieźli artykuły spożywcze przygotowane przez Caritas do podopiecznych tej organizacji z Józefowa i Biłgoraja. Dla Caritas cała akcja wpisuje się w ogólnopolskie działanie Caritas Polska #PomocDlaSeniora.

Służymy pomocą mieszkańcom naszego regionu. Wspólnie z Caritas staramy się dotrzeć do osób, które tej pomocy potrzebują. Współpraca układa nam się bardzo dobrze. Wkrótce planujemy jeszcze inne wspólne działania – mówi ks. ppor. Konrad Zalewski, kapelan 25 blp.

Dzięki naszej współpracy możemy pomóc naprawdę wielu osobom. Przygotowanych mamy paczek dla 350 osób. Dziś trafią one do koordynatorów, a następnie osób potrzebujących z Józefowa i Biłgoraja. Kolejne będą dostarczane do podopiecznych Caritas z rejonu Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Lubaczów – mówi ks. Marcin Jakubiak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Jest to już kolejne przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez 25 blp i Caritas. Przed świętami wielkanocnymi zamojscy Terytorialsi we współpracy z diecezjalną organizacją Caritas w ramach akcji „Paczka wielkanocna dla kombatanta” dostarczyli do ponad 100 osób paczki, w których były długoterminowe artykuły spożywcze, ciasto a także święconka. Caritas pozyskał dary, zaś żołnierze zajęli się ich dystrybucją.

Warto też przypomnieć, że zamojscy Terytorialsi służą pomocą wszystkim osobom, które z powodu kwarantanny mają problem z zaopatrzeniem siebie i rodziny w artykuły spożywcze i środki czystości, albo lekarstwa. Na taką pomoc mogą liczyć również rodziny lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Aby ustalić szczegóły pomocy należy skontaktować się z 25 blp pod numerem telefonu: 261 181 222. Telefon czynny jest w godz. 7 – 19.

Daniel Czubara