#PomocdlaSeniora w Tygodniu Miłosierdzia – rejon Hrubieszów

„Radość serca, to bezpieczny dowód Bożej miłości”

Miłosierdzie jest sercem Boga. Dlatego powinno być sercem wszystkich ludzi, które bije tam, gdzie słyszy się wołający głos potrzebującego człowieka.

Korzystając z daru miłosiernej miłości trzeba nam każdego dnia okazywać miłość bliźnim, ponieważ miłosierdzie jest miłością serca, które staje się miłością czynu. Doskonale wpisuje się w kampanię Caritas Polska i Caritas Diecezji #PomocdlaSeniora.

„Jezu Ufam Tobie”

To wyznanie w ufność i miłość Boga jest szczególnie potrzebne w naszych czasach, w których człowiek doznaje ubóstwa, opuszczenia i samotności. Musimy zatem otworzyć nie tylko nasze drzwi, ale i serca na tych którzy nas potrzebują. W tym otwarciu bowiem tkwi klucz zarówno ich jak i naszego szczęścia.

Wolontariusze rejonu hrubieszowskiego wiedzą, że szczęście jest jedyną rzeczą, która się mnoży tylko wtedy, gdy się nią dzieli z innymi. To z potrzeby serca i z myślą o seniorach Parafialny Zespół Caritas działający przy Kościele św. Mikołaja i Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przygotowali 41 Toreb Miłosierdzia jako wyraz miłości bliźniego i w dniach 18-20 kwietnia 2020 roku dostarczyli je osobom starszym.

Wolontariusze PZC Świętego Mikołaja w Hrubieszowie