„Zielona aktywność” z kijkami nordic walking!

Dzięki wsparciu Caritas Polska seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie mogą realizować projekt „PORA NA SENIORA”, biorąc udział w ciekawych wydarzeniach integrująco-aktywizujących osoby starsze, zagrożone wykluczeniem społecznym, marginalizacją, instytucjonalizacją.

 W dniu 04.09. rozpoczęliśmy realizację kolejnego etapu projektu – „Zielone spacery „- to cykliczne działania związane z organizacją wypoczynku i aktywności fizycznej z wykorzystaniem kijków nordic walking. Seniorzy „maszerując” po zdrowie, młodość i dobrą kondycję, w doborowym towarzystwie lekko i przyjemnie pokonują kolejne kilometry, zwiedzając ciekawe i piękne zakątki naszego miasteczka. Aktywność ruchowa poprawia mobilność i samopoczucie osób starszych jest również istotnym czynnikiem łagodzącym procesy starzenia.  Utrzymanie satysfakcjonującego stanu zdrowia i sprawności funkcjonalnej są priorytetowymi działaniami Domu Dziennego Pobytu.

Dzięki wsparciu Caritas Polska przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań, nietypowych inicjatyw rozwijających potencjał osób starszych: warsztaty e-senior, warsztaty fotograficzne happening papieski, warsztaty plastyczne.

 W ramach projektu Senior Caritas otrzymaliśmy: 20 sztuk kijków nordic walking, krokomierze, grill wahadłowy, aparat fotograficzny. Z tak bogatym zapleczem technicznym możemy aktywnie spędzać czas, rozwijając pasje i zainteresowania osób w wieku 60+.

 Dziękujemy Caritas Polska i Fundacji Biedronka za pomoc i wsparcie, dzięki którym seniorzy z Gminy Cieszanów mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, zacieśniając relacje wewnątrzpokoleniowe, czerpiąc ze wspólnych spotkań radość i siłę!

Anita Wolanin
Rejonowy Koordynator Projektu Senior Caritas