Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego w tym roku przebiegał pod hasłem “Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście” (por Mt 23,8) .

Nawiązując do tego hasła wolontariusze ze SK CARITAS SP 1 w Szczebrzeszynie przygotowali dla podopiecznych Domu Seniora na Przedmieściu Zamojskim niespodziankę, taki “Dar Serca dla Serca”.

Wykonali serduszka walentynkowe i zapewnili w nich o swojej pamięci, trosce, miłości. W tym roku ten dzień przypadł w Tłusty Czwartek, stąd oczywiście wszyscy podopieczni z Domu Seniora dostali od nas również pączki. Takie coś dla ciała i dla ducha 😊. Niestety odwiedziny w Domu Seniora w związku z sytuacją pandemiczną są zabronione. Wszystko to przekazaliśmy personelowi. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Tym chorym samotnym ludziom choć odrobinę radości. Bo nam sprawiło to ogromną radość.

Wolontariusze SKC Szkoły Podstawowej w Szczebrzeszynie