Darowizna żywnościowa Caritas

Dzięki decyzji Ministra Klimatu i Środowiska Caritas naszej Diecezji otrzymał żywność z długim terminem ważności do spożycia. Przeznaczeniem tej darowizny jest wsparcie dla osób starszych (wiek powyżej 60 lat) i ubogich (bez kryterium dochodowego). W naszej Diecezji żywność będzie rozprowadzana poprzez zainteresowane Parafie – w pierwszej kolejności przez istniejące Parafialne Zespoły Caritas.

Ilość żywności jest ograniczona – dlatego będzie decydowała KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Ze względów logistycznych prosimy o organizowanie transportu we WŁASNYM ZAKRESIE.

Ponieważ mamy obowiązek elektronicznej sprawozdawczości z tej darowizny – zapisy na jej odbiór będą prowadzone TYLKO w poniedziałek 22 lutego 2021 r. w godzinach 900 – 1300 pod numerem telefonu 512 272 125.  Przy zgłaszaniu potrzebna jest ilość osób, którym parafia chce dostarczyć żywność.

Po zgłoszeniu telefonicznym na podany adres mailowy zostanie wysłany Protokół – należy go uzupełnić i dostarczyć odbierając żywność (prosimy pamiętać o zachowaniu procedury RODO). Lista zawiera tylko imię i nazwisko, adres, wiek i podpis seniora. Po rozdysponowaniu żywności listy z podpisami należy wysłać na nasz adres.

Organizując transport proszę pamiętać, że na jedną osobę przysługuje około 12 kg żywności. Są to konserwy mięsne i rybne, produkty mięsne w słoikach, mąka, makaron, warzywa konserwowe, herbata. Znajduje się ona w magazynie przy ul. Dembowskiego 24 w Zamościu – dawna kaplica Parafii Świętego Brata Alberta. Żywność będzie można odbierać w dniach 24 – 26 luty w godzinach 9oo – 1500.

Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej