Światowy Dzień Chorego w Hrubieszowie

11 lutego 2022 roku przypada już XXX Światowy Dzień Chorego

Parafialny Zespół Caritas z Hrubieszowa włączył się w obchody tego święta, aby uwrażliwić Lud Boży, katolickie instytucje służby zdrowia i społeczeństwo cywilne na potrzebę przykucia uwagi na ludzi chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują zawodowo bądź z potrzeby serca, chcąc dzielić z nimi trud i ból.
Celem obchodów tego święta jest wyraz solidarności z chorymi, cierpiącymi zarówno duchowo jak i fizycznie, zwrócenie uwagi na ich potrzeby.
Wolontariusze Caritas przygotowali z tej okazji prezentację multimedialną dotyczącą działalności organizacji Caritas oraz,bajkę,wiersze i piosenki aby rozweselić chore dzieci. Przekazano ją wraz ze słodkimi upominkami na ręce pani Dyrektor hrubieszowskiego szpitala i przedstawicieli służby medycznej.
Wydarzenie to uświadomiło nam wszystkim, jak ważną wartością w życiu człowieka jest zdrowie.