Namioty Nadziei Caritas przy granicy

Drodzy Duszpasterze!!!

Dziękuję bardzo serdecznie za Waszą dotychczas okazaną pomoc i zaangażowanie dla Ukraińców – przede wszystkim kobiet z małymi dziećmi – uciekających przed piekłem wojny.

Jest pilna potrzeba aby Kościół był zaangażowany nie tylko w swoich parafiach ale bezpośrednio przy przejściach granicznych. Tam zostały postawione Namioty Nadziei Caritas. Przy każdym przejściu najbliżej jak to możliwe są namioty bardzo wielu organizacji niosących pomoc i wytchnienie przekraczającym granicę po wielogodzinnym oczekiwaniu. Tam rozdawane są posiłki (głównie kanapki i coś gorącego) oraz najpilniejsze środki higieny osobistej. Później uchodźcy są przekierowywani do Punktów Recepcyjnych, miejsc noclegowych gdzie oczekują na transport do całej Polski i Europy.

Konkretnie. Proszę Księży Duszpasterzy aby zaangażować swoje wspólnoty w obecność w tych namiotach. Trzeba dać wytchnienie Księżom na pierwszej linii pomocowej. Tam można też dostarczać gotowe posiłki przygotowane dla dorosłych i małych dzieci.

Proszę Was o kontakt z księżmi odpowiedzialnymi za konkretne punkty. Z nimi koordynujcie Wasze zaangażowanie.

Na terenie naszej diecezji Namioty Nadziei znajdują się na przejściach:

– Budomierz – kontakt ks. Andrzej Stopyra (609 858 867) i Ks. Sławomir Skowroński (601 333 685);

– Zosin – kontakt ks. Michał Efner (514 337 546);

– Dołhobyczów – kontakt ks. Krzysztof Soliło (664 493 440) – UWAGA tutaj namiot będzie rozstawiony obok Centrum Kulturalno – Konferencyjnego w Dołhobyczowie (tam można dostarczać gotowe posiłki);

– Hrebenne – tu jest problem. Namiot powstanie na prywatnej posesji około 100 m od przejścia. To oddolna inicjatywa mieszkańców. Ale brakuje koordynatora ze strony osoby duchownej. Proszę serdecznie kogoś kto chciałby się zaangażować – mój tel. 512 272 125.

Raz jeszcze proszę o zaangażowanie i raz jeszcze dziękuję.

Ks. Marcin Jakubiak
Dyrektor Caritas