Biłgoraj. „Tak. Pomagam!” już po raz XX

Już po raz XX Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Zbiórka rozpoczęła się w piątek (25.03) i potrwa do soboty wieczór (26.03).

W akcję tradycyjnie włączyli się wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas działających na terenie powiatu biłgorajskiego, zaś o szczegółach akcji informował koordynator Caritas rejonu biłgorajskiego, Mirosław Kita:

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych seniorów, dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. W tym roku wsparcie otrzymają również uchodźcy z Ukrainy:

Mirosław Kita wyraził również wdzięczność mieszkańcom Biłgoraja i okolic za hojność i okazane wsparcie:

W akcję włączyła się również młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, m.in. Amelia Buczkowska:

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).