Projekt Caritas z Fundacją PZU

Caritas Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej w ramach pomocy mieszkańcom Ukrainy, przebywającym na terenie okupowanego kraju, organizuje 3 duże transporty humanitarne. Dzięki współpracy z naszym darczyńcą Fundacją PZU mamy możliwość zakupu i przetransportowania na Ukrainę artykułów, które zaspokoją podstawowe potrzeby życiowe. Trafią tam także artykuły i urządzenia, które będą pomagać w sytuacjach, gdy nie będzie dostępu do energii elektrycznej ( agregaty, śpiwory, power banki, odzież, plecaki, apteczki).

Zgodnie z zapisami umowy pomiędzy Caritas Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej,  a Fundacją PZU, transporty trafią do 3 lokalizacji:

• PrAT SK PZU UKRAINA w Kijowie do pracowników PZU na Ukrainie;
  • Caritas Spes Charków – do Dyrektora ks. Wojtka Stasiewicza, który przekaże pomoc humanitarna osobom najbardziej potrzebującym z terenu obwodu charkowskiego w tym polskim rodzinom;
  • Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie prowadzonego przez dominikanów z Polski. Centrum pomaga osobom w trudnych i beznadziejnych okolicznościach życiowych, zwłaszcza najmłodszym i najsłabszym oraz dzieciom z niepełnosprawnościami.

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom za współpracę i okazaną pomoc!