Caritas Zamość – Fundacja PZU – transport do Fastowa

Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej we współpracy z Fundacją PZU zorganizowała pierwszy z 3 transportów humanitarnych, o których pisaliśmy już wcześniej. 17 marca 2023r z magazynów Caritas na terenach Zamojskich Zakładów Zbożowych załadowany został tir, który miał za zadanie przewieźć cały transport humanitarny do Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie. Centrum prowadzone jest przez dominikanów z Polski. Pomaga osobom w trudnych i beznadziejnych okolicznościach życiowych, zwłaszcza najmłodszym i najsłabszym oraz dzieciom z niepełnosprawnościami. Od 24 lutego ubiegłego roku, gdy Rosja otwarcie zaatakowała Ukrainę, ośrodek stał się także przystanią dla uciekinierów wojennych.

Akcja dostarczenia pomocy humanitarnej doskonale się udała. 20 marca tir pełen artykułów spożywczych, chemicznych i higienicznych bezpiecznie dotarł do miejsca destynacji. Udało się to m. in. dzięki współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, która postanowiła nas w tym wszystkim wesprzeć! Serdecznie dziękujemy za pomoc w dostarczeniu artykułów i profesjonalne podejście w każdym calu!

“Projekt realizowany w ramach partnerstwa Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej z Fundacją PZU”