Caritas Zamość – Fundacja PZU – transport do Charkowa

Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej we współpracy z Fundacją PZU zorganizowała kolejny z 3 dużych transportów humanitarnych. 21 marca 2023r z magazynów Caritas znajdujących się na terenach Zamojskich Zakładów Zbożowych wyjechał tir, który wyruszył w kierunku Charkowa  do oddziału Caritas Spes w tym mieście.  W dniu 23 marca pomoc humanitarna: głównie art. spożywcze, higieniczne i chemiczne, plecaki, apteczki; agregaty oraz odzież trafiły na ręce Dyrektora Caritas ks. Wojciecha Stasiewicza. Docelowo pomoc humanitarna zostanie przekazana osobom najbardziej potrzebującym, zamieszkującym tereny obwodu charkowskiego w tym również do polskich rodzin oraz na front. Dlatego też w najbliższym czasie busami Caritas zostanie dostarczone paliwo do samochodów rozwożących pomoc.

Wsparcia przy dostarczeniu  pomocy humanitarnej udzieliła nam Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych za co serdecznie dziękujemy!

“Projekt realizowany w ramach partnerstwa Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej z Fundacją PZU”