Goście z Austrii w CPMiU w Zamościu

Dnia 27.04.2023 r. miała miejsce wizyta wyjątkowych gości: Hannes’a Taborsky’ego – radnego miejskiego i członka parlamentu krajowego Wiednia oraz Hrabiego Jana Ledóchowskiego – prawnika, polityka, prezesa Platformy Demokracji Chrześcijańskiej w Austrii.

Spotkanie Dyrektora Caritas Zamość i Koordynatora CPMiU z gośćmi z Austrii nie było przypadkowe, ponieważ od początku wojny na Ukrainie, w różnych formach współpracujemy z instytucjami, które reprezentują. Tym razem jednak było to pierwsze spotkanie w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Zamościu. Goście zostali zapoznani z ofertą centrum, zaprezentowano jego działalność, funkcjonowanie, wyrazili żywe zainteresowanie współpracą, szczególnie wsparciem psychologicznym oraz materialnym.