Pomoc dla Giulli i Martiny Gazzellini

Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej we współpracy z Fundacja PGE realizuje projekt  „Pomoc dla Giulii i Martiny Gazzellini”.  Giulia jest uczennicą  II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Jest zawsze uśmiechnięta, zaraża swoim optymizmem, chętnie pomaga innym i aktywnie działa w szkolnym klubie wolontariusza. Los postanowił rzucić jej pierwszą kłodę pod nogi i 2 lata temu zmarła jej mama. Giulia została sama z młodszą siostrą oraz ojcem. Dzielnie walczyła, by się nie załamać. W tym roku szkolnym wywalczyła średnią 3.80. Z wielką dumą i satysfakcją po zakończeniu roku szkolnego wróciła do domu, by pochwalić się swoim świadectwem, jednak radość nie trwała długo. Jej tato zasłabł, stracił przytomność i zmarł.  Dziewczynka i jej młodsza siostra  zostały same. Giulia ma szansę zaopiekować się siostrą ale nie ma się co oszukiwać, że same dadzą radę. Potrzebują pomocy nie tylko teraz tej szybkiej doraźnej ale na dłuższy czas.

W ramach  realizacji projektu dla dziewczynek zakupione zostało wyposażenie  domu tj.  biurka i krzesła potrzebne do nauki, szafki oraz stół z krzesłami. To jest dopiero część pomocy, którą nasza Caritas przekaże na rzecz Giulii i Martiny. Siostry nie ukrywają wzruszenia i są bardzo wdzięczne za ofiarowane wsparcie.  Dzięki temu wyposażeniu będą mogły spokojnie wkraczać w nowy rok szkolny.

Dziękujemy Fundacji PGE za współpracę i wsparcie tak ważnej dla nas inicjatywy!