Ostatnie warsztaty psychoedukacyjne z programu „Uśmiechnięte Świetlice” odbyły się 29 maja 2026 roku w świetlicy działającej przy Parafialnym Zespole Caritas przy parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Uczestnicy wraz z wolontariuszami Caritas wzięli udział w grze planszowej „EMOCJE”, rywalizując w pięciu drużynach. Gra dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń – było głośno, radośnie i bardzo emocjonalnie. Dzięki wspólnej zabawie oraz współpracy z wolontariuszami zawiązały się serdeczne i ciepłe relacje.
Podczas rozgrywki wyłoniono uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z rozpoznawaniem emocji i dotarli do mety jako pierwsi. Przyznano również wyróżnienia za kolejne miejsca. Po zakończeniu gry odbył się poczęstunek, a następnie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy, maskotki uosabiające emocje z filmu „W głowie się nie mieści”, książki „Mam emocje” oraz słodycze.
Na zakończenie wręczono dyplomy dla Mistrzów Rozpoznawania Emocji oraz drobne upominki ufundowane przez prowadzącą warsztaty Katarzynę Szczepańską. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dotyczący najczęściej towarzyszących emocji. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz maskotki przedstawiające emocje.
Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze, a uczestnicy z entuzjazmem reagowali na przygotowane atrakcje i nagrody. Warsztaty dostarczyły im wielu pozytywnych emocji, a ich główny cel – nauka rozpoznawania i wyrażania emocji – został osiągnięty.












































