Opłatek Koordynatorów Wolontariatu

W poniedziałek 28 grudnia 2015 r, tuż po Świętach Bożego Narodzenia, a jeszcze w oktawie Uroczystości, w Sali Dziekańskiej Kurii Diecezjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe Koordynatorów Wolontariatu Caritas Naszej Diecezji. Szczególnym gościem był Ksiądz Biskup Marian Rojek, Pasterz Diecezji.

Była Ewangelia, modlitwa, życzenia, dużo radości i wspólne kolędowanie. Były wspomnienia i refleksje z rocznego działania koordynacji wolontariatu. Dzięki Tym Ludziom Wielkiego Serca, koła Caritas łączą się we wspólnych działania w całej Diecezji. Z racji pełnionego urzędu, był także zaproszony piszący te słowa – Dyrektor Caritas Diecezji.

Na ręce Organizatora tego świątecznego spotkania przy opłatku, Pani Anety Trynieckiej, Koordynatora Diecezjalnego Wolontariatu Caritas, składam serdeczne podziękowania dla wszystkich Koordynatorów i Wolontariuszy.

Caritas jest silny, siłą wolontariuszy i kocha potrzebującego człowieka Miłością wolontariuszy… Bez Was, Drodzy Wolontariusze, bez waszego bezinteresownego zaangażowania, bez miłości Jezusa w waszych sercach, bez Ewangelii, Caritas stałby się tylko instytucją świadczącą usługi charytatywne.

Ks. Adam Sobczak, Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej