Rodzina Cybulskich z Chyże straciła dom w pożarze

Rodzina Jadwigi i Janusza Cybulskich, zamieszkałych we wsi Chyże gm. Bełżec straciła dom w wyniku pożaru, do którego doszło 10 marca br.

O przebiegu zdarzenia i prowadzonych działaniach powiedział Katolickiemu Radiu Zamość mł. bryg. Jacek Zwolak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Wstępnie strażacy oszacowali straty na ok. 70 tys. złotych, ale rozmiar ich jest dużo większy. O tym na pogorzelisku dowiedział się z relacji poszkodowanych ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

W pomoc pogorzelcom włączy się parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu, której proboszczem jest ks. Stanisław Szałański.

Zachęcamy przede wszystkim właścicieli firm budowlanych o pomoc poszkodowanej rodzinie Cybulskich.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uruchomił specjalne konto bankowe:
61102053560000180201736941 z dopiskiem “dla rodziny Cybulskich”

MG