X Jubileuszowy Koncert Talentów w Biłgoraju

W Gimnazjum Nr 1 im św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju odbył się (26 kwietnia) szkolny koncert talentów.

Pomysł zorganizowania programu wzorowanego na telewizyjnym widowisku zrodził się 10 lat temu, kiedy poszukiwaliśmy sposobów na pomoc dla chorych dzieci. Od tamtego czasu program wszedł na stałe do tradycji szkoły. Nasi artyści nie rywalizują ze sobą, nie walczą o nagrody, ale występują dla społeczności szkolnej w podziękowaniu za ofiarowane pieniądze na cele charytatywne. W tym roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję charytatywną „Kilometry Caritas”, która polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet 1 zł − tłumaczy Mirosław Kita, koordynator Szkolnego Koła Caritas rejonu biłgorajskiego. Głównym celem kampanii jest zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym. Nasza szkoła przekaże pieniądze na leczenie chorych dzieci: Jasia i Igi z Biłgoraja.

Wśród utalentowanych uczniów podziwiano osoby grające na instrumentach: gitarze, akordeonie, skrzypcach, flecie i fortepianie. Szkolna grupa  teatralna przedstawiła skecze pt.  „Bajka o Kopciuszku” i „Wredny dzieciak”. Grupy taneczne powstałe na czas programu wykonały zumbę i taniec nowoczesny. Dziewczyny, które w tym roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne inspiracje” otrzymały wyróżnienie dla najmłodszych choreografów, wykonały przepiękne taneczne trio.

Na parkiecie sali gimnastycznej można było podziwiać rytmiczne tańce latynoamerykańskie. Były też piosenki wykonane przez młode wokalistki oraz niesamowite piramidy akrobatyczne. Koncert dostarczył całej społeczności szkolnej pięknych wrażeń. Było dużo wzruszeń, zachwytu i radości. Ułożyliśmy 18 „metrów dobra”, ale akcja „Kilometry Caritas” wciąż trwa.

Fotorelacja z tego wydarzenia na naszym Fan Page’u:
www.facebook.com/CaritasZamosc

A pod tym adresem:
kilometry.caritas.pl/diecezja-zamojsko-lubaczowska

można przekazać darowiznę na chore dzieci,
których leczeniem nie może objąć Narodowy Fundusz Zdrowia.

MK