Mieszkańcy Józefowa solidarni dla Martynki

Parafialny Zespół Caritas przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie wraz ze Szkolnymi Kołami Caritas zorganizowali 1 maja Rodzinny Festyn Charytatywny pod hasłem: “Razem dla Martynki”. 5-letnia Martynka Nowak z Józefowa walczy z hepatoblastomą, złośliwym nowotworem wątroby.

Alicja Muca, koordynator wolontariatu Caritas rejonu tomaszowskiego wyjaśniła w rozmowie z Małgorzatą Godzisz, że inicjatywa przerosła oczekiwania wszystkich.

Rodzinny Festyn Charytatywny odbył się na Rynku Miejskim w Józefowie. Całość spotkania rozpoczęła się od mszy św. z udziałem wolontariuszy Caritas.

Daniel Skóra, Karol Baran i Eliza Muca ze Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie dołożyli wielu starań by pomóc chorej dziewczynce.

Wszyscy mieszkańcy już od dawna wspierają dziewczynkę i jej rodziców. Ta bezinteresowność ucieszyła dziadków Martynki: Annę i Henryka Buczkowskich.

Wśród osób zaangażowanych w pomoc chorej Martynce znalazła się Franciszka Rybak, najstarsza wolontariuszka z Parafialnego Zespołu Caritas w Józefowie.

Swoją wdzięczność wyraziła za przebieg festynu Maria Kudełka, prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie.

Wstępnie udało się zebrać podczas akcji ok. 14 tys. zł.

MG