XII Zbiórka Żywności Caritas. Tak, POMAGAM!

W najbliższy piątek i sobotę (24 i 25 marca) rusza XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Akcja przeprowadzona zostanie też w lokalnych sklepach na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Zbiórka polega na wrzuceniu do oznaczonego koszyka w sklepie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności np.: mąka, cukier, ryż, olej, makaron, konserwy, słodycze. Zebrana żywność przekazana zostanie na pomoc potrzebującym, którymi często są osoby bezdomne, samotne, starsze oraz chore – tłumaczy Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas.

Do przeprowadzenia akcji potrzebni są dorośli wolontariusze z miasta Zamościa. Ich zadanie będzie polegało na dyżurowaniu w sklepie od 3 do 4 godzin oraz zachęcaniu klientów do udziału w zbiórce. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu Caritas rejonu zamojskiego pod numerem telefonu: 84 639 96 03.