Caritas pomaga wschodniej Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie pogrążonej w chaosie wojny nie zmienia się. Z każdym dniem jest coraz gorzej.

Szczególnie trudna sytuacja jest w Awdiejewce. To tam pomoc organizowana jest przez Fundację „Uczciwa Ukraina” (ukr. “Чесна Україна”) z Terebowli. Jej przedstawiciele w miniony poniedziałek (27.03) przyjechali po dary do siedziby Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Zamościu. Lubow Sołtys, prezes fundacji “Uczciwa Ukraina” z Terebowli podziękowała wszystkim za okazaną pomoc i życzyła naszemu krajowi pokoju.

Marіa Чekг w rozmowie z Małgorzatą Godzisz powiedziała o niesionym wsparciu ofiarom wojny z udziałem wolontariuszy.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej od 3 lat współpracuje z Fundacją „Uczciwa Ukraina” i organizuje dary worków i kartonów z odzieżą, obuwiem, żywnością, zabawkami i chemią kosmetyczną dla cywili przebywających w ośrodkach lub domach opieki, które znajdują się w obwodach ługańskim i donieckim. Rozmowa z przedstawicielkami ukraińskiej organizacji wkrótce na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Tłumaczenie: Izabela Wojcieszuk-Kukiełka

MG