Podsumowanie zbiórki Tak, POMAGAM!

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiej osoby. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Taki właśnie gest w kierunku osób potrzebujących wykonali wolontariusze Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, którzy przeprowadzili akcję „Tak, Pomagam!”. Po zbiórce żywności czas na jej podsumowanie.

Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas w rozmowie z Anną Głowacką złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Ponad trzynaście ton żywności trafi do osób potrzebujących w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Praca wolontariusza nie należy do łatwych.

Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

A.G