Caritas. Peregrynacja Matki Boskiej Syryjskiej

perygrynacja1

Ikona Matki Boskiej Cierpiącej z Syrii peregrynuje po Polsce. W miniony weekend nawiedziła diecezję zamojsko-lubaczowską. Towarzyszyła jej Mobilna Ambasada Niepodległej Caritas Polska.Widocznym znakiem był Bus Niepodległej, którego koordynatorem jest Maciej Dubicki.

Bus Niepodległej stanął na płycie Rynku Wielkiego. Był też w parafii Jarosławiec, Kosobudy, św. Brata Alberta w Zamościu. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i promocji wolontariatu Young Caritas. Mamy się czym chwalić – zauważyła Agnieszka Zarzyńska, koordynatorka wolontariatu Caritas Polska.

W peregrynacji ikony uczestniczy od początku Fahrid z Syrii. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość wyjaśnił czego potrzebują jego rodacy tam na miejscu.

Podczas wydarzenia wolontariusze zbierali złotówki w ramach akcji Kilometry Caritas. Powiedziała nam Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Finał akcji Kilometry Caritas planowany jest 26 sierpnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Więcej na ten temat w audycji ‘Miłosierni to My” już 19 czerwca o godz. 17:00.

perygrynacja1

perygrynacja2