Kromka chleba dla sąsiada

„Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni jak stare wino mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo – powiedział papież Franciszek podczas jednego ze swoich kazań. Akcja „Kromka chleba dla sąsiada” ma celu wsparcie starszych osób w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los.

W dniach 15-22 września 2019 r. Caritas diecezjalne organizują wspólne wypiekanie chleba, w którym wezmą udział wolontariusze i podopieczni prowadzonych przez nich placówek. Caritas będzie się dzielić chlebem w parafiach i na rynkach miast. W prostym geście damy wyraz gotowości do dzielenie się sercem, czasem i uwagą z tymi, którzy tego szczególnie potrzebują, zwłaszcza z seniorami.

Kulminacyjny moment akcji to zbiórka żywności, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2019 r. w wybranych sklepach Biedronka.

Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek poprzez Parafialne Zespoły Caritas najbardziej potrzebującym osobom starszym i samotnym.

Papież Franciszek ostrzega: Naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich, nie ma przyszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją”. Bądźmy wrażliwi na potrzeby seniorów, którzy żyją wśród nas – tak niewiele trzeba, aby przynieść komuś radość i dobro.

Od dwóch lat Caritas razem z Biedronką, poprzez programy społeczne i socjalne, wspiera 10 000 polskich seniorów.

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się
poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA wysłany pod nr 72052
(koszt: 2,46 zł z VAT)
oraz przez wpłatę na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA.

Więcej informacji: www.kromka.caritas.pl